Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Na lokalną modłę” – wystawa

12 grudnia 2023 - 31 grudnia 2023

Plakat na lokalna scaled

„Na lokalną modłę” to projekt realizowany przez Archidiecezję Lubelską, którego celem jest popularyzacja zjawiska przenikania twórczości lokalnej, ludowej do założeń architektonicznych, wystroju wnętrz, elementów ruchomych obiektach sakralnych w Archidiecezji Lubelskiej – z okolic Puław i Kazimierza Dolnego.

W ramach realizacji kilkanaście obiektów sakralnych zostanie objętych analizą historyków sztuki i etnologów pod kątem widocznych, zachowanych wpływów w architekturze i interiorze oraz elementach ruchomych, w tym w małej architekturze.

W projekcie wzięła udział grupa etnologów oraz historyków oraz amatorów związanych ze sztuką. W ramach projektu wydana została również publikacja składająca się z profesjonalnych tekstów, fotografii oraz ilustracji obiektów sakralnych.

Tytuł projektu będzie jednocześnie tytułem wystawy, która od 12 grudnia 2023 roku będzie dostępna dla mieszkańców i turystów Kazimierza Dolnego, Lublina i Puław. Wystawie towarzyszyć będzie  towarzyszyć publikacja utrwalająca wiedzę o udokumentowanych zjawiskach. Zebrane materiały mogą w przyszłości służyć do popularyzacji kultury w każdym z odwiedzonych miejsc.

Wystawa plenerowa będzie dostępna  od 12 grudnia do końca roku,  w trzech lokalizacjach jednocześnie:

  1. Kazimierz Dolny – wzgórze za Kościołem Farnym – ul. Zamkowa 2
  2. Puławy – Parafia Świętej Rodziny, ul. Saperów Kaniowskich 2
  3. Lublin – pod Wieżą Trynitarską, ul. Królewska 10

 

 

Organizator: Archidiecezja Lubelska

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mecenas Kultury: Grupa Azoty Puławy Zakłady Azotowe S.A.

Partnerzy: Anthill, Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny

Patronat medialny: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelski, Lubelski Gość Niedzielny, Niedziela Lubelska, Radio Plus, Radio Impuls, Lubelski.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Szczegóły

Początek:
12 grudnia 2023
Koniec:
31 grudnia 2023
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content