Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrza Bełżyc

20 listopada @ 09:30 - 21 listopada @ 21:00

W najbliższy weekend  Bełżyce  staną  się stolicą tańca towarzyskiego w Polsce. Mianowicie 20 i 21 listopada w Bełżycach odbędą się wydarzenia taneczne o randze Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiego Turnieju Tańca i dla adeptów Tańca. 

W pierwszym dniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach latynoamerykańskich na 2021 rok. To prawdziwa uczta dla koneserów oraz zwolenników Tańca towarzyskiego. Mistrzostwa Polski jako najważniejsza impreza w 2021 roku w Polsce ma za zadanie wyłonienie Mistrzów i Wicemistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich takich jak Cza-Cza-Cza, Samba, Rumba, Pasodoble i Jive. W turnieju wezmą udział pary najwyższych klas tanecznych w Polsce. Mistrzostwa rozgrywane będa w 10 kategoriach wiekowych: Juniorów, Młodzieży, Seniorów, Dorosłych oraz Zawodowców. Łącznie zgłoszonych i potwierdzonych do udziału zostało  188 par tanecznych w Polsce, wyłonionych droga całorocznych eliminacji. Pary oceniać będzie 10 osobowa Komisja Sędziowska, złożona z wybitnych specjalistów, byłych Mistrzów i utytułowanych trenerów ze Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Częstochowy, Krosna oraz z Kijowa. Organizator turniejów, Prezes Jerzy Oleszczyński Tanecznego Klubu Sportowego Lider z Lublina zapewnia, że wartości sportowe, emocje oraz wrażenia artystyczne i piękno par tanecznych urzekną i zadowolą każdego, kto zechce uczestniczyć w tym wydarzeniu.

 

Natomiast w drugim dniu odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrza Bełżyc. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego O Burmistrza Bełżyc przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w poszczególnych klasach tanecznych i wiekowych oraz dla adeptów tańca. Do udziału zgłosiły się 134 pary taneczne oraz 210 solistek. W sumie w turnieju weźmie udział  487 uczestników. Na uczestników Czekaja Puchary, medale oraz Dyplomy ufundowane przez Burmistrza Bełżyc Ireneusza Łucki.

Wydarzenie taneczne odbędzie się w Hali Sportowej Centrum Kultury Fizycznej i Sportu ul. Wilczyńskiego 62, a organizatorami są : Taneczny Klub Sportowy Lider z Lublina. Gmina Bełżyce, Miejski Dom Kultury w Bełżycach oraz Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Lubelski. Patronatem medialnym turnieje objęła TVP3, Dziennik Wschodni oraz Radio Lublin.

Z imprez przeprowadzona zostanie transmisja internetowa ogólnopolska i dla mieszkańców Bełżyc

Program turniejów.

 

20.11.2021 :

9.30 –Juniorzy

13.30-Młodzież Starsza, Seniorzy 30+,40+,50+ i 60+

15.30- Eliminacje Młodzież, Dorośli i Zawodowcy

19.00 – Gala taneczna-Finały

 

21.11.2021 :

10.00-20.00 Dzieci, Młodzież Dorośli

Szczegóły

Start:
20 listopada @ 09:30
Koniec:
21 listopada @ 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Bełżycach
ul. ks. bp. T. Wilczyńskiego 62
Bełżyce,lubelskiePolska

Organizator

Taneczny Klub Sportowy Lider
Strona internetowa:
www.lider.lublin.pl
Skip to content