Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“LUBLIN BLUES SESSION 2020”-X edycja

2 października @ 19:00 - 3 października @ 21:00

W dniach 2-3.10.2020r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” odbędzie się 10. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”. Impreza odbywa się cyklicznie od 2011 roku. Tegoroczne koncerty, ze względów epidemiologicznych, będą miały charakter kameralny z ograniczoną liczbą widzów.

 

Program   

 

  • 02.10.2020 (piątek), godz. 19:00 – mała  Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”

–    Adam Bartoś

–    Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

 

  • 03.10.2020 (sobota), godz. 19:00 – mała  Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”

–   Magda Piskorczyk & Jędrzej Kubiak

–   Grzegorz Kapołka Trio

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem tegorocznej edycji jest Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Wykonawcy

W piątek koncerty rozpocznie wokalista, kompozytor i animator bluesowych wydarzeń w Lublinie – Adam Bartoś, który zagra ze swoim zespołem premierowe utwory.  Następnie usłyszymy projekt „Tribute to Gary Moore”, mający w swoim repertuarze najbardziej znane utwory brytyjskiego gitarzysty – Gary Moore’a. W zespole wystąpi syn legendarnego muzyka – Jack Moore.

Drugiego dnia, w sobotę, rozpoczniemy koncertem w stylu „American Folk Blues” na którym wystąpi duet: Magda Piskorczyk – wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka; oraz Jędrzej Kubiak –  gitarzysta specjalizujący się w instrumentach rezofonicznych. Tegoroczną edycję zakończymy koncertem tria jednego z najlepszych w Polsce gitarzystów bluesowo-jazzowych – Grzegorza Kapołki.

 

 

Szczegóły

Start:
2 października @ 19:00
Koniec:
3 października @ 21:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

ACK UMCS Chatka Żaka
Lublin,lubelskiePolska+ Google Map
Skip to content