Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krasnostawska Noc Poetów

26 listopada 2022 @ 17:00 - 23:30

Krasnostawska Noc Poetów jest wydarzeniem upamiętniającym postać jej inicjatora Mariusza Kargula (1976-2013) – poetę, eseistę, dziennikarza, animatora kultury i działacza społecznego. Marzena Mariola Podkościelna wraz z Gminnym Centrum kultury w Krasnymstawie kontynuuje to wydarzenie, które Mariusz Kargul zainicjował, ale nie poprowadził. Zmarł w wieku 36 lat, gdy wszystko już było dopięte.

Spotkanie poetów i artystów w uroczym miasteczku na wschodzie Polski, mimo że nie odbywa się w samym mieście, ściąga znane i nieznane osoby z całego kraju. Otwiera możliwości zaprezentowania się na tzw. scenie poetyckiej dla osób początkujących i tych, których nazwisko mocno jest już osadzone w literaturze polskiej. Umożliwienie takich konfrontacji jest bardzo potrzebne, jak również bardzo korzystne dla Krasnegostawu.

W ramach wydarzenia Marzena M. Podkościelna organizuje Turniej Jednego Listu.

Regulamin Turnieju Jednego Listu:

 

Do 23 listopada 2022 r. na adres:   anerzampod@wp.pl należy przesłać list (tekst do 1 800 znaków czyli jedna strona wydruku komputerowego) oznaczony godłem a w nawiasie imię i nazwisko autora – nadawcy. Autor może wysłać jeden list. Listy będą odczytane przez lektora podczas Krasnostawskiej Nocy Poetów 26 listopada w Wiejskim Domu Kultury i Turystyki w Widniówce. W głosowaniu biorą udział wszyscy uczestnicy Nocy.

 

Nagrody: obrazy ufundowane są przez artystów:  Krystynę Mojską, Teresę Stasiak, Alicję Cimek.

Warunkiem przyznania miejsca w Turnieju jest osobiste stawienie się podczas Krasnostawskiej Nocy Poetów.

Szczegóły

Data:
26 listopada 2022
Godzina:
17:00 - 23:30
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content