Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja „Nowe technologie i ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki”

13 maja @ 10:00 - 14 maja @ 13:00

W dniach 13-14 maja 2022 roku w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu odbędzie się konferencja pt. Nowe technologie i ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Współorganizatorem oraz partnerem wydarzenia jest Instytut De Republica.

 

Ideą organizatorów było podjęciu kilku istotnych zagadnień związanych z problematyką wyrażoną w tytule konferencji. Pierwszym z nich było przedstawienie aktualnych rozwiązań w zakresie nowych technologii w administracji, gospodarce oraz obronności. Drugim, jest potrzeba zwrócenia uwagi na fakt, że w dziedzinach IT licznie reprezentowane są osoby nieneuronormatywne, które poprzez umiejętność nieszablonowego myślenia są dla tego rynku silnym wsparciem chociażby w zakresie programowania.

 

Konferencja jest skierowana do wszystkich, którzy pragną podzielić się wiedzą w zakresie nowych technologii. Funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa opiera się na wsparciu szeroko rozumianych technologii. Ich dynamiczny rozwój ma wpływ praktycznie na każdą dziedzinę naszego życia. Zapewnienie bezpieczeństwa kraju, odpowiednie wyposażenie służb czy zagwarantowanie obywatelom ochrony przed cyberatakami to główne tematy, które zostaną poruszone przez zaproszonych gości. Wydarzenie ma na celu również integrację środowiska naukowego i biznesowego. Swój udział zapowiedzieli między innymi przedstawiciele Huty Stalowa Wola, Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz pracownicy reprezentujący jednostki samorządu terytorialnego województwa lubelskiego.

 

Wydarzenie przybierze formę dwóch paneli. Każdy z nich będzie miał charakter dyskusji moderowanej. Tematem przewodnim panelu „Bezpieczeństwo” będzie znaczenie nowych technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa. Panel „Biznes i Administracja” poświęcony będzie nowym technologiom, które zmieniają gospodarkę i usprawniają administrację.

 

Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Szczegóły

Początek:
13 maja @ 10:00
Koniec:
14 maja @ 13:00
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content