Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja jubileuszowa: Jaki nadawca? Wpływ sztucznej inteligencji na media

23 listopada @ 09:30 - 24 listopada @ 15:00

KUL Dziennikarstwo 2023 scaled

Dokładnie 23 listopada społeczność profesorów i studentów będzie świętować 15-lecie Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL. Z tej okazji organizowana jest Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Jaki nadawca? Wpływ sztucznej inteligencji na media” w dniach 23-24 listopada. Wykład inauguracyjny „Gdy sztuczna inteligencja kłamie. Dziennikarstwo (algorytmiczne) w poszukiwaniu prawdy” 23 listopada o godz. 10.00  w budynku Centrum Transferu Wiedzy  (CTW- 114) przy Al. Racławickich 14 w Lublinie, wygłosi prof. dr hab. Jan Kreft.

O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Gala Wręczenia Nagród AKLAUD (Akademicki Laur Dziennikarski) w kategorii: AKLAUD i AKLAUD Młodych. Na godz. 12.30 zaplanowano Debatę Ekspertów: „Sztuczna inteligencja – urojone lęki czy realne obawy”. Udział w niej wezmą: dr hab. Ewa Lekka-Kowalik prof. KUL, dr hab. Małgorzata Gruchoła, prof. KUL, red. Małgorzata Piasecka, Radio Lublin, Łukasz Kwietniewski, IT Consultant w Sollers Consulting oraz Łukasz Semeniuk, psychoterapeuta, związany ze stowarzyszeniem Agape.

Drugiego dnia konferencji, 24 listopada w godz. 12-14.00, odbędzie się debata absolwentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Studiu Telewizyjnym KUL, zatytułowana „Teraźniejszość i przyszłość dziennikarstwa”.

Z tej okazji organizatorzy pragną zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Gali AKLAUD. Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD) to ustanowiona przez Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w 2014 r. coroczna nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką. Nagroda jest wręczana w dwóch kategoriach: AKLAUD oraz AKLAUD MŁODYCH. Tegoroczna Gala uświetni Konferencję Naukową z okazji 15-lecia Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.

Szczegóły

Początek:
23 listopada @ 09:30
Koniec:
24 listopada @ 15:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content