Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert z okazji 40-lecia Alliance Française Lublin

10 marca @ 19:00 - 20:30

40 lat Alliance Francaise Lublin 2

Uroczysty koncert czterech francuskich muzyków z okazji 40-lecia Alliance Française Lublin, odbędzie się 10 marca 2023 r. o godz. 19.00 w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie. 

O godzinie 19:00 wydarzenie zacznie się od podziękowań wieloletniemu Dyrektorowi  Alliance Française Lublin Panu Kazimierzowi Deryło za promowanie kultury francuskiej w Lublinie i regionie, następnie na scenie wystąpią światowej klasy artyści: Éric Franceries (gitara), Jérémy Jouve (gitara), Jérémy Vannereau (bandoneon), Pierre Fouchenneret (skrzypce).

Po koncercie, w korytarzach ACKiM będzie można obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę z 40-letniej kulturalno-dydaktycznej działalności Alliance Française, między innymi archiwalne plakaty z koncertów zrealizowanych przez Ośrodek, we współpracy z naszymi partnerami.

Biogram artystów:

Éric Franceries – francuski gitarzysta klasyczny, koncertuje zarówno jako solista, jak i kameralista, od Japonii po Stany Zjednoczone, przemierzając wszystkie kraje Europy. Występuje na festiwalach międzynarodowych, koncertuje na wszystkich kontynentach zarówno jako solista, jak też w formacjach: od duetu po orkiestry symfoniczne, często zapraszany do udziału w pracach jury na festiwalach i konkursach gitarowych, wiele razy był przewodniczącym jury festiwali gitarowych.
Nagrody:

– Victoires de la musique 1994, z Claude Bolling i Jean-Pierre Rampal

– Za gitarę zdobywa złoty medal w konserwatorium w Tuluzie

– Za fagot otrzymuje złoty medal w konserwatorium w Lyonie

– I nagroda Narodowego Konserwatorium Muzycznego w Paryżu w klasie Alexandre Lagoya

– Konkursy  międzynarodowe (m.in.) : Carpentras (1980), Sassari (1982), Radio-France (1983).

 Jérémy Vannereau  – gitarzysta i bandeonista nagrywał dla kanałów TV francuskiej i radia oraz wystąpił na największych scenach Francji (m.in. Zenith Paris). W 1992 r. wystąpił na otwarciu igrzysk olimpijskich w Albertville. Kształcił się m.in. pod kierunkiem Richarda Galliano. Zdobywał nagrody na największych konkursach we Francji. Jako solista często zapraszany jest do występów
z orkiestrami w całej Europie, m.in. z orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej.

Jérémy Jouve – francuski gitarzysta , jedny z sześciu Francuzów, którzy wygrali międzynarodowy konkurs gitarowy GFA – (Guitar Foundation of America), uznany przez radio France Inter Paris „nowym ambasadorem gitary klasycznej na świecie”. Występuje na całym świecie, a jego ambicją jest połączenie brzmień gitary klasycznej z nowoczesnością. Z Pierre’em Fouchenneret J. Jouve stworzył unikalny duet, w którym artyści „rozmawiają” ze sobą, prowadząc słuchaczy wprost do serca intymności dźwięku!”

Pierre Fouchenneret – francuski skrzypek otrzymał m.in. I nagrodę w kategorii skrzypiec i muzyki kameralnej Konserwatorium Paryskiego i został laureatem Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Bordeaux. Ma na swoim koncie ponad 20 CD (np. w 2016 nagrał z Romain Descharmesem wszystkie dzieła Beethovena, a 2 lata później kompozycje muzyki kameralnej Gabriela Fauré). Występuje na największych scenach świata z najlepszymi artystami (Fine Art Quartet, Jean-François Heisser, Jean-Frédéric Neuburger, ZonghXu, Julien Leroy, Nicolas Angelich…)

Szczegóły

Data:
10 marca
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

ACK UMCS Chatka Żaka
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content