Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Klasyka w Koronie”

29 marca @ 18:00 - 19:00

IXkoncert scaled

Już 29 marca Fundacja Muzyczna Virtuoso zaprasza na pierwszy koncert w nowej edycji „Klasyki w Koronie”. Są to koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu profesjonalnych muzyków oraz zaproszonych uczniów szkół muzycznych. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z muzyką klasyczną, a także dla wytrawnych melomanów. W sali Trybunału Koronnego usłyszeć będzie można kompozycje m.in. Chopina, Bacha czy Vivaldiego, a po koncercie chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu audycji muzycznych.

Start koncertu: 29 marca 2023, godz. 18:00.
Trybunał Koronny, Rynek 1, Lublin. Wstęp wolny!

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Patronat Medialny Radio Lublin

 

 

Kolejne koncerty odbędą się w Trybunale Koronnym w Lublinie, Rynek 1, w następujących terminach:

29 marca 2023 godz. 18:00

25 maja 2023 godz. 18:00

21 czerwca 2023 godz. 18:00

12 lipca 2023 godz. 18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

 

 

 

O POMYSŁODAWCZYNI I GŁÓWNEJ WYKONAWCZYNI KONCERTÓW

Justyna Zańko, absolwentka Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studiów podyplomowych (APD) w Royal Birmingham Conservatoire w Wielkiej Brytanii; koncertowała w takich salach jak: Carnegie Hall; Weill Hall w Nowym Jorku, Royal Albert Hall w Londynie, Beethoven House, Solitar w Mozarteum University oraz Hotel de Monaco w Paryżu. Zwyciężczyni I nagrody w International Music Competition w Bonn w 2020 roku, I nagrody w konkursie międzynarodowym w Salzburgu (2021 r) oraz First Prize w „International Music Competition London Grand Prize Virtuoso” w roku 2022. W 2021 otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. W tym samym roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta: „Justyna Zanko Solo Violin” wydana przez Fundację Muzyczną Virtuoso. W lipcu 2022 roku Justyna otrzymała I nagrodę w międzynarodowym konkursie „Golden Classical Music Awards”, którą odbierała podczas koncertu laureatów w Carnegie Hall; Weill Hall w Nowym Jorku. Od 2021 roku jest reprezentowana przez szwajcarską agencję muzyczną, należącą do IAMA (International Artist Managers’ Association).

www.justyna-zanko.com

https://www.facebook.com/Justyna.Zanko/

 

O FUNDACJI VIRTUOSO

Misją Fundacji Muzycznej Virtuoso jest wspieranie rozwoju i promocja kultury, promowanie muzyki polskiej i polskich wykonawców, edukacja społeczna oraz wspieranie utalentowanych dzieci i młodzieży. Poprzez swoje działania Fundacja chce  tworzyć warunki do zdobywania doświadczenia zawodowego oraz czerpania inspiracji, wynikających ze wspólnego muzykowania. Jej celem jest również rozwój świadomości kulturowej społeczności lokalnej, krajowej oraz emigracji polskiej, jak również podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Fundacja Muzyczna Virtuoso zajmuje się organizacją koncertów, festiwali, recitali, koncertów edukacyjnych, kursów muzycznych, występów z udziałem dzieci i młodzieży oraz bierze udział w wydarzeniach kulturalnych na terenie RP i poza jej granicami. Prowadzi działalność edukacyjną w zakresie nauki gry na instrumentach, realizuje nagrania promujące muzykę polską i wybitne dzieła muzyki światowej.
https://fundacjavirtuoso.com/

 

Szczegóły

Data:
29 marca
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Trybunał Koronny
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content