Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert CREE

28 lutego @ 19:00 - 21:00

Zespół został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka.

Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel legendarny frontman zespołu Dżem, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.

Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. W grudniu 1998 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę. W roku 2000, wokalista zespołu Cree, Sebastian Riedel zajął 2. miejsce w kategorii najlepszy wokalista bluesowy w plebiscycie miesięcznika ,,Twój Blues”. Dwa lata później ukazała się płyta Za tych nagrywana w Zamku w Niepołomicach uznana przez magazyn “Twój Blues” za bluesową płytę roku 2002. Z okazji kolejnych jubileuszy zespół wydawał płyty Parę lat (dziesięciolecie) i 15 (piętnastolecie).

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć.
Skład zespołu:

Sebastian Riedel – gitara, wokal, harmonijka ustna
Bartłomiej Miarka – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Adam Lomania – instrumenty klawiszowe
Amadeusz Majerczyk – perkusja

Szczegóły

Data:
28 lutego
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Polskie Radio Lublin
Obrońców Pokoju 2
Lublin,lubelskie20-030Polska
+ Google Map
Skip to content