Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kolędy Polskich Pokoleń

21 stycznia @ 19:00 - 2 lutego @ 21:00

Plakat OGOLNY

Kolędy Polskich Pokoleń to nowy projekt artystyczny, którego celem jest ukazanie najpiękniejszych tradycji Bożego Narodzenia. Ideą projektu jest ukazanie piękna polskich kolęd i pastorałek wraz z popularyzacją wiedzy o dziejach Polski, o losach wielu pokoleń Polaków. Inicjatorem projektu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, producent muzyczny, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców oraz animatorów muzyki gospel ostatnich trzydziestu lat, związany z Lublinem i naszym regionem.

 

W ramach projektu odbędzie się cykl CZTERECH KONCERTÓW, zorganizowanych w czterech ośrodkach województwa lubelskiego, w KRAŚNIKU, LUBLINIE, KRASNOBRODZIE i CHEŁMIE, w każdym z nich, wykonanych przez jeden z CZTERECH CHÓRÓW GOSPEL wywodzących się z naszego regionu. Podczas koncertów wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, jakie powstały w różnych stuleciach i pokoleniach Polskiej historii, od jej dziejów w XVI wieku, przez czasy schyłku Rzeczpospolitej Obojga Narodów, przez czasy rozbiorów w XIX wieku, przez dramatyczne czasy XX wieku i obu Wojen Światowych aż po czasy współczesne. Każdy z koncertów będzie narracją o losach pokoleń polskich opowiedziana słowami pieśni o narodzeniu Jezusa.

 

W ramach trasy odbędą się koncerty:

21 STYCZNIA 2024 / KRAŚNIK, godz. 19.00

GOOD NEWS VOICES & gościnnie: GABI GĄSIOR,

Kościół p/w Matki Bożej Bolesnej;

 

27 STYCZNIA 2024 / LUBLIN, godz. 19.00

ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR & gościnnie: AGNIESZKA TOMCZYK

Kościół Rektoralny p/w św. Piotra Apostoła;

 

28 STYCZNIA 2024 / KRASNOBRÓD, godz. 18.00

KRASNOBRODZKI GOSPEL / Sanktuarium, Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

 

2 LUTEGO 2024 / CHEŁM, godz. 19.00

CHADEK GOSPEL CHOIR & gościnnie: DOMINIKA SITARCZUK

Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej

 

Kolekcję utworów wypełnią kolędy i pastorałki w znakomitych aranżacjach takich mistrzów jak Grzegorz Urban, Filip Siejka, Piotr Nazaruk, Wojciech Gąsior i Grzegorz Głuch.

 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego w ramach programu WARTO BYĆ POLAKIEM.

 

Patronat honorowy nad projektem objął Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski.

 

Organizatorem trasy koncertowej jest GOOD NEWS MUSIC, a jej partnerami są: Stowarzyszenie Artystyczne „GR”, Kościół p/w św. Piotra Apostoła w Lublinie, Kościół p/w Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku, Kościół p/w Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie, Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej w Chełmie, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Chełmski Dom Kultury, Krasnobrodzki Dom Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice w Lublinie, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Details

Start:
21 stycznia @ 19:00
End:
2 lutego @ 21:00
Event Category:

Organizer

Good News Music
Skip to content