Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kazimierski Festiwal Organowy, Koncert Niepodległościowy

11 listopada 2022 @ 19:00 - 20:30

W Farze Kazimierskiej rozbrzmiewać będą improwizacje niepodległościowe i filmowe w wykonaniu Filipa Presseisena /organy/ i Magdaleny Miśki-Jackowskiej /recytacje/.  Wydarzenie odbędzie się 11 listopada o 19.00.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na profilu Festiwalu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069346976712

 

Filip Presseisen – Ukończył z wyróżnieniem klasę organów prof. dr h. c. Christopha Bosserta w Hochschule für Musik w Würzburgu jako stypendysta bawarskiego programu BAYHOST w 2013 roku oraz klasę organów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie trzy lata wcześniej. Studiował również w klasie prof. F. Danksagmüllera w Hochschule für Musik w Lubece. Wziął udział w kilkunastu mistrzowskich kursach interpretacji i improwizacji. Laureat konkursów organowych: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji „Internationaler Kinoorgel-Wettbewerb im Babylon” w Berlinie 2015 r., I miejsce oraz nagroda specjalna na VI Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Organowym ION w Norymberdze za najlepszą interpretację utworów na organach historycznych, II miejsce oraz nagroda publiczności na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji w Schwäbisch Gmünd. Ponadto w 2015 r. wygrał konkurs Centrum Edukacji Artystycznej na napisanie programu nauczania przedmiotu „organy” dla szkół muzycznych II stopnia w Polsce. Koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Wykładowca Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie, kierownik sekcji instrumentalnej w krakowskiej Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia.

 

Magdalena Miśka-Jackowska– Dziennikarka i prezenterka, od 2005 roku w zespole RMF Classic. Autorka licznych programów radiowych poświęconych kinu i muzyce filmowej, m.in. dokumentalnych cykli Mistrzowie drugiego planu o nieznanych zawodach filmowych czy Cały ten film, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Gospodyni filmowego magazynu Moje kino, za który w 2010 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub TV o tematyce filmowej. Prowadzi jedyną w polskiej radiofonii Listę Przebojów Muzyki Filmowej, prezentowaną co tydzień w RMF Classic. Przeprowadziła wiele wywiadów radiowych i telewizyjnych z  osobowościami świata muzyki, kina, a w szczególności muzyki filmowej. Autorka dwupłytowej kompilacji Złota kolekcja. Ale filmy!. Jej autorski program Zagraj to jeszcze raz jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej: w programie pojawili się m.in. Ennio Morricone i Hans Zimmer. Jako konferansjer związana z prestiżowymi wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami i koncertami w całej Polsce, m.in. z Festiwalem Muzyki Filmowej. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, obecnie związana z Wydziałem Artystycznym tej uczelni.

 

Szczegóły

Data:
11 listopada 2022
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100069346976712

Miejsce wydarzenia

Kościół Farny w Kazimierzu Dolnym
Zamkowa 6
Kaziemierz Dolny, lubelskie 24-120 Polska
+ Google Map
Telefon:
507 025 219
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content