Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu

18 czerwca - 20 czerwca

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 roku. Główną tematyką festiwalu będzie MASKA-RADA. Będzie to kilkudniowe spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem i historyczną żonglerką flagami okresu Jagiellonów.

Wszystkie wydarzenia będą realizowane w przestrzeniach Pałacu Lubomirskich- oddziale Muzeum Narodowego- Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, Plac Litewski 3.

Podczas tej edycji odbędzie się wystawa masek renesansowych charakterystycznych dla komedii dell’ arte z pokazem scenek teatralnych. Maski są autorstwa Jonathana Frohlicha, który ma własną pracownię masek w Krakowie i jest współtwórcą Studio Dono i Trupy Komedianci- jedynej profesjonalnej grupy teatralnej w Polsce specjalizującej się w komedii dell;arte. Otwarcie festiwalu i wystawy  „Maska-rada”  będzie miało miejsce 18.06.2021 o godz. 17:00 w przestrzeniach Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej -oddziale Muzeum Narodowego w Lublinie.

Historię masek w kulturze renesansowej i późniejszych wiekach przedstawi Anna Iłczuk- edukatorka, rekonstruktorka, tancerka i znawczyni kultury dawnej.

Maskę komediową i renesansową-  przybliżą nam  poprzez prezentacje scenek jedyni w Polsce, profesjonalnie odtwarzający komedię dell’ arte -Trupa Komedianty z Krakowa.

Muzycznie przywołają ducha minionych epok i zaproszą do tańca zespoły:  Szelindek z Węgier, Fleurdelis z Warszawy,  Zespół Lunaris z Lęborka i La Folia z Lublina.

Taneczne spektakle zaprezentują: Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Pavanilia, Akademia Tańca Dawnego,  Zespół Ver Vetustatis, Klub Tańca Dawnego „Alta Novella”

Popisowo wykonają historyczną żonglerkę flagami Sbandieratori Belriguardo.

Nie zabraknie też wykładów, spacerów i warsztatów tematycznych a także specjalnie opracowanej na potrzeby festiwalu gry miejskiej.

Na warsztaty i grę miejską obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Belriguardo- okno na historię i sztukę.

Współorganizatorem jest Muzeum Narodowe w Lublinie.
Partnerzy festiwalu to:; Lubelska Trasa Podziemna, MDK nr 2 w Lublinie, Piwnica pod Fortuną.
Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Więcej informacji na stronie wydarzenia www.belriguardo.pl/festiwal-renesansu/2021/

a także w wydarzeniu na facebooku.

 

 

 

Szczegóły

Start:
18 czerwca
Koniec:
20 czerwca
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Zamość
Zamość,lubelskiePolska
Skip to content