Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej Łęczna 2021

13 czerwca - 17 lipca

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej Łęczna 2021

Weź udział w najbardziej bajecznej imprezie w regionie!!

   „Mędrcy starożytni chytrze obmyślili, w jaki sposób można by ludziom mówić prawdę prosto w oczy nie robiąc tego w sposób grubiański. Pokazywali im dziwne lustro, w którym ukazywały się różnego rodzaju zwierzęta i dziwaczne przedmioty.
Był to widok zarówno ciekawy, jak budujący. Nazwali to bajką…” – tak pisał Hans Christian Andersen.

Dziś, choć zmieniła się rzeczywistość i zmieniły się nieco bajki, które opowiadamy, nie sposób nie docenić ich roli i wkładu w budowanie świata dziecięcej fantazji, nauki o tym, co dobre i złe oraz uniwersalnego języka, który łączy nas wszystkich.

W 2020 roku Centrum Kultury w Łęcznej zrealizowało I edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Trzy festiwale w wirtualnej odsłonie”, która ze względu na panujące wówczas warunki epidemiczne, odbyła się on-line. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zostało bardzo ciepło przyjęte, zarówno przez uczestników jak i internautów. W finale wystąpiło wielu młodych ludzi o nieprzeciętnych zdolnościach wokalnych m.in. z Kielc, Rzeszowa, Piławy Dolnej czy Katowic, a transmisję z festiwalu obejrzało kilkadziesiąt tysięcy internautów z Polski i z zagranicy.

Duże zainteresowanie podjętym przez nas tematem oraz mnóstwo pozytywnych komentarzy w mediach społecznościowych, było miłym potwierdzeniem potrzeby powołania do życia takiego wydarzenia. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią „covid19”, udało nam się stworzyć wspaniałą bajkową atmosferę pełną przyjaźni i radości.

Tegoroczny festiwal będzie trwał 4 dni! W dniach 15-16 lipca, w budynku Centrum Kultury odbędą się przesłuchania 40 finalistów z całego kraju, wyłonionych przez komisję kwalifikacyjną w eliminacjach online. Podczas tych dwóch festiwalowych dni, na placu przed CK będą organizowane bajkowe imprezy towarzyszące dla mieszkańców, m.in. animacje dla dzieci, zabawy, konkursy, warsztaty, seanse filmowe. Wspólnie przeniesiemy się w magiczny świat bajek.

17 i 18 lipca, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Organizatora, odbędzie się transmisja festiwalu, podczas której zostaną ogłoszeni laureaci konkursu.

Czekamy na zgłoszenia do 13 czerwca!!

Harmonogram Festiwalu:

Festiwal składa się z trzech etapów:

I etap to przyjmowanie zgłoszeń online – 12.05 – 13.06.2021 r.

II etap to wstępna weryfikacja i kwalifikacja 40 finalistów (10 uczestników

w każdej kategorii wiekowej) Festiwalu, którzy przyjadą do Łęcznej na

przesłuchania na żywo – 14-20.06.2021 r.

III etap – Finał Festiwalu Piosenki Bajkowej w Centrum Kultury w Łęcznej,

  1. Obrońców Pokoju 1, wraz z animacjami na placu przed CK.

– przesłuchania 40 finalistów – 15-16.07.2021 r.

– transmisja online – 17-18.07.2021 r.

 

Facebook: https://www.facebook.com/bajkowaleczna

Strona www: ck.leczna.pl

Szczegóły

Start:
13 czerwca
Koniec:
17 lipca
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury w Łęcznej
Łęczna,lubelskiePolska
Skip to content