Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

I Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „WSPIERANIE RÓŻNORODNOŚCI PSYCHICZNEJ W WARUNKACH TRANSFORMUJĄCEGO SIĘ ŚWIATA”

28 listopada 2023 @ 08:00 - 15:15

baner 28.11.2023

Organizatorem konferencji jest Lubelska Akademia WSEI, a realizacja wydarzenia jest dofinansowana z programu „Doskonała nauka II” Ministra Edukacji i Nauki.

Jest to pierwsze wydarzenie w planowanym cyklu naukowej wymiany doświadczeń, organizowanych w języku polskim z udziałem gości zagranicznych wygłaszających wystąpienia w języku angielskim i ukraińskim. Naukowym celem organizacji konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy teoretykami, badaczami, naukowcami i praktykami materii. Kolejnym z zamysłów jest wywarcie wpływu na społeczne otoczenie poprzez popularyzowanie wiedzy, nakreślanie rozwiązań najbardziej nurtujących problemów z zakresu wspierania rozwoju i ochrony zdrowia psychicznego oraz modyfikowania systemów edukacyjnych.

W gronie zaproszonych prelegentów znaleźli się: dr Marlena Sokół-Szawłowska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, dr Lidiya Oryshchyn-Buzdyhan z Politechniki Lwowskiej oraz prof. Rosemary Sage z Kazachskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego.

Konferencja obejmie następujące obszary tematyczne:

  • Funkcjonowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych w kontekście zdarzeń nienormatywnych pandemii i wojny.
  • Psychoprofilaktyka i terapia: nowe problemy – nowe wyzwania dla specjalistów.
  • Nowoczesne technologie i sztuczne inteligencje w służbie człowieka czy człowiek ofiarą technologii.
  • Interkulturowość a edukacja: co nas łączy, co nas dzieli.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie oraz Instytutu Medycy Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie.

Konferencja jest kierowana do nauczycieli, pedagogów szkolnych, pracowników ochrony zdrowia i placówek psychologiczno-pedagogicznych oraz rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży, a także osób wkraczających w dorosłe życie.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym 28 listopada 2023 r. w Auli E, Lubelskiej Akademii WSEI przy ul. Projektowej 4 w Lublinie.

Szczegóły

Data:
28 listopada 2023
Godzina:
08:00 - 15:15
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Lubelska Akademia WSEI
Skip to content