Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Finał 12 edycji ogólnopolskiego młodzieżowego festiwalu filmowego Unia Film Festival 2022

22 września @ 10:30 - 14:30

Finał 12 edycji ogólnopolskiego młodzieżowego festiwalu filmowego Unia Film Festival 2022 odbędzie się 22 września 2022 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie.

 

Finał Unia Film Festival 2022

10.30 – otwarcie i część muzyczna

11.00 – I blok filmowy

12.15 – II blok filmowy

13.30 – część muzyczna; ogłoszenie werdyktów i wręczenie nagród

14.15 – spotkanie finalistów UFF 2022 z jury festiwalu

 

UFF 2022 jest częścią projektu Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023 i został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Organizatorami są III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Unia Absolwentów, Centrum Kultury w Lublinie i Kinoteatrem Projekt. Patronami i partnerami festiwalu są: Szkoła Języka Angielskiego Linguaton, Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej i Lubelski Festiwal Filmowy . Patroni medialni UFF 2022 to: Dziennik Wschodni, Gab In Net Radio Gabinetowe i Radio Lublin.

 

W finale znajdzie się 15 filmów krótkometrażowych nastolatków z całej Polski. Oceni je jury profesjonalne w składzie: reżyserzy Maciej Cuske i Bartosz Kruhlik, reżyserka i scenarzystka Anna Pawluczuk oraz dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego, animator kultury Andrzej Rusin. Swoje nagrody przyzna także jury młodzieżowe, złożone z byłych laureatów i wolontariuszy Unia Film Festival w składzie: Olga Dziedzic, Urszula Taraszka, Kacper Wiącek i Ala Wierzbicka. Młodzieżowa Rada Miasta Lublin przyzna nagrodę za film szczególnie ważny dla młodzieży zaś publiczność w głosowaniu wybierze swój ulubiony film.  W części muzycznej usłyszymy uczniów III LO w Lublinie: wokalistkę Anię Rogowską i instrumentalistę Dominika Dudzisza.

 

Festiwalowi towarzyszą warsztaty zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej. Finaliści UFF będą mogli w dniach 21 i 23 września wziąć udział w warsztatach realizatorskich z reżyserem i producentem Krzysztofem Rzączyńskim, scenariuszowych z Anną Pawluczuk i warsztatach na temat prawa autorskiego w filmie z Pauliną Haratyk.

Szczegóły

Data:
22 września
Godzina:
10:30 - 14:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Spotkania Kultur
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content