Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Solidarności i Wolności

31 sierpnia @ 17:00 - 21:30

31 sierpnia 2022 r., w kolejną rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, będzie obchodzony Dzień Solidarności i Wolności. Jest to oficjalne święto państwowe, ustanowione 27 lipca 2005 r., które upamiętnia historyczny zryw Polaków w lipcu i sierpniu 1980 roku. Dzięki sile jedności strajkujących tamtego lata rozpoczęła się droga do wolności i wyzwolenia Polski i Europy z okowów komunizmu.

Wspólne świętowanie w hołdzie bohaterom tamtych dni rozpocznie się w Lublinie o godz. 17:00 uroczystościami przed Pomnikiem Wdzięczności przy Drodze Męczenników Majdanka 14, gdzie po okolicznościowych wystąpieniach zostaną złożone kwiaty. Następnie w intencji wszystkich żyjących i zmarłych, którzy działali w ruchu solidarnościowym oraz na rzecz wolności Ojczyzny zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19:00. Po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Królewskiej 9.

Uroczystości zakończą się koncertem Solidarności i Wolności na Placu Litewskim o godz. 20:30.

Obchody Dnia Solidarności i Wolności objęte są honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”.

Szczegóły

Data:
31 sierpnia
Godzina:
17:00 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Pomnik Wdzięczności
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content