Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dożynki Wojewódzkie 2022 w Radawcu Dużym

11 września @ 11:00 - 21:30

Tegoroczne święto plonów – Dożynki Wojewódzkie 2022 – odbędzie się 11 września (niedziela) na terenie lotniska w Radawcu Dużym. Podczas wydarzenia zostaną rozstrzygnięte konkursy na wieńce dożynkowe. Uroczystość odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Stało się tradycją, że Dożynki to nie tylko czas świętowania rolników, ale także uroczystość gromadząca nawet kilkadziesiąt tysięcy osób z całego województwa. Koła gospodyń wiejskich prezentują wieńce dożynkowe oraz arcydzieła kulinarne własnego pomysłu, wiele osób poszukuje żywności ekologicznej, pochodzącej od lokalnych dostawców, jeszcze inni przybywają, by docenić atmosferę biesiady w duchu lubelskich tradycji. Dożynki to świąteczne spotkanie i oczekiwane przez wielu wydarzenie, któremu towarzyszą liczne prezentacje, kiermasze, wystawy, a także koncerty.

 

Program Dożynek Wojewódzkich

11.00   Korowód wieńcowy i powitanie delegacji wieńcowych

12.00   Uroczysta Msza Święta

13.15   Obrzęd dożynkowy i ceremoniał dzielenia się chlebem

14.00   Przemówienia okolicznościowe, wręczenie medali oraz rozstrzygnięcia konkursów wieńcowych

17.00   COOKIES BAND (przeboje m.in. Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego)

18.00   DEJW

19.00   DAWID KWIATKOWSKI

20.30   WILKI

Do udziału w tej szczególnej uroczystości zapraszają wspólnie Województwo Lubelskie, Starostwo Powiatowe oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Karta zgłoszeniowa oraz regulamin do konkursu na wieniec dożynkowy dostępne są na stronie internetowej: www.lubelskie.pl.

Szczegóły

Data:
11 września
Godzina:
11:00 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Lotnisko
Radawiec Duży, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content