Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CYRKULACJE 2021, czyli Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego

1 października @ 08:00 - 10 października @ 17:00

Kto zostanie najlepszym artystą cyrkowym tej części Europy? Bilety na Cyrkulacje już dostępne

 

 

Od 8 lat jesienią do Lublina przyjeżdżają najlepsi artyści cyrku współczesnego ze wschodu Europy. Cel? Zyskać przychylność lubelskiej publiczności i jury, a tym samym zwyciężyć w Cyrkulacjach. Lublinianie od 23 sierpnia mogą kupić bilety, by obejrzeć ich tegoroczne zmagania.

 

– To niezwykłe patrzeć jak z roku na rok nowy cyrk zyskuje w Polsce na popularności. Choć też wcale mnie to nie dziwi. To piękna dziedzina sztuki, która z jednej strony zachwyca samymi możliwościami ludzkiego ciała, z drugiej prezentuje bogactwo treści, uczuć i emocji. W konkursie etiud te emocje naprawdę sięgają zenitu mówi Joanna Reczek-Szwed z Fundacji Sztukmistrze.

 

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE w tym roku odbędzie się w Lublinie w dniach 1-10 października. Poza konkursem etiud na scenach Centrum Spotkania Kultur będziemy mogli zobaczyć polską premierę, czyli Tribute w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze nawiązujący do “Sztukmistrza z Lublina”, a także futurystyczny spektakl ODD Rauliego Dahlberga (mistrza akrobacji na trampolinie) z wielokrotnie nagradzanej fińskiej grupy Race Horse Company.

 

Po zakończeniu eliminacji znamy już skład finału konkursu etiud. Każdy z zaproszonych artystów i artystek ma szanse na jedną z trzech nagród głównych oraz nagrody specjalne, w tym Nagrodę Publiczności.

 

–  Zobaczymy krótkie formy cyrkowe o bardzo różnorodnej stylistyce, m.in. akrobatykę powietrzną, partnerską, trapez i żonglerkę w zaskakujących odsłonach – wylicza Joanna Reczek-Szwed.

 

Efekty swojej pracy zaprezentują: Arsenii Khrapeichuk, Dima Bakhtin, Duo Elves i Diana Serkina z Ukrainy, the Essence, Elles, Marysia i Julian oraz Anna Kawiak z Polski, Laura Savolainen, Gracie Hill, Victor & Ronja oraz Aki Haikonen z Finlandii. Laura Kivistik z Estonii, Aleksey Smolov z Łotwy oraz One Thousand Faces z Węgier.

 

23 sierpnia rusza sprzedaż biletów w aplikacji Going, na empikbilety.pl oraz w salonach Empik. W trakcie przedsprzedaży, do końca sierpnia będą one dostępne w promocyjnych cenach. Szczegóły wydarzenia i informację o biletach można znaleźć na stronie www.cyrkulacje.eu

CYRKULACJE 2021, czyli Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea nowego cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form.

Organizatorzy:

Fundacja Sztukmistrze,
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

 

Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego.

 

 

Szczegóły

Start:
1 października @ 08:00
Koniec:
10 października @ 17:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Strona internetowa:
www.cyrkulacje.eu 

Miejsce wydarzenia

Lublin,lubelskiePolska
Skip to content