Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

CENTRALNY PLAC ZABAW

3 lipca - 29 sierpnia

CENTRALNY PLAC ZABAW

3 lipca – 29 sierpnia

Centrum Kultury w Lublinie

 

Tegoroczna edycja Centralnego Placu Zabaw to dwa miesiące rozmaitych działań artystycznych, animacyjnych i edukacyjnych. Między 3 lipca a 29 sierpnia wychodzimy w przestrzeń miasta, by być jeszcze bliżej Was! Poza Centrum Kultury spotkamy się również w Domu Kultury Kalinowszczyzna oraz Domu Kultury Przyjaźni. We współpracy z lokalną społecznością będziemy aranżować przestrzeń plenerową przy DK-ach, z wykorzystaniem zieleni i natury, kultury i sztuki, tak by uatrakcyjnić te miejsca, zaznaczyć naszą obecność i uprzyjemnić czas mieszkańcom.

 

Centralny Plac Zabaw to ósma edycja interdyscyplinarnego projektu, który poprzez zaangażowanie różnych środowisk miejskich tworzy atrakcyjną przestrzeń dla rozmaitych działań artystycznych, animacyjnych i edukacyjnych. Obszarem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie, znajdujące się w dosłownym centrum miasta, w zabytkowym XVIII-wiecznym budynku, którego centralną część stanowi Wirydarz pełen drzew i roślin, ze sceną teatralno-koncertową.

 

Każdy może włączyć się do prowadzonych działań animacyjnych, pokazów, warsztatów, projekcji filmowych, spektakli, koncertów i imprez dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Centralny Plac Zabaw to łatwo dostępna alternatywa dla dotychczasowego, rutynowego spędzania wolnego czasu, jak i okazja do rozwoju osobistego dzięki możliwości korzystania z twórczych zabaw i przedsięwzięć edukacyjnych i artystycznych.

 

Centralny Plac Zabaw to także muzyka w najlepszym wykonaniu. W tym roku w pełnym zieleni Wirydarzu CK wystąpią m.in. Skubas, VooVoo, Bisz & Rebel Babel Ensemble Live, Julia Pietrucha, RYSY feat. Justyna Święs. Nie zabraknie też koncertów improwizowanych, inspirowanych filmem i animacją. Wybranym wydarzeniom muzycznym będą towarzyszyć specjalnie dopasowane wizualizacje, stworzone przez Bartosza Wolniewicza, m.in. mapping 3D wykorzystujący elementy architektoniczne elewacji budynku Centrum Kultury.

 

 

W programie dwumiesięcznego projektu znaleźć będzie można także:

 

  • Ogród Kultury – warsztaty związane z designem, roślinami oraz sadzeniem ich w przestrzeni Centralnego Placu Zabaw będą okazją do przekazania wiedzy na temat kontekstu kulturowego, w jakim umieszczane są dane rośliny/warzywa, a zakończone stworzeniem społecznego ogrodu;
  • Laboratorium dźwięku – warsztaty dźwięku dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami;
  • Studio 12 – spotkania z kulturą i ludźmi kultury nadawane online, połączone z warsztatami medialnymi;
  • Warsztaty tworzenia lalek trickowych;
  • Robo-animacja – warsztaty tańca popping, waving, robot, animation;
  • Dobrze się składa – warsztaty papierowego designu;
  • Warsztaty gier planszowych dla osób z niepełnosprawnościami;
  • Warsztaty „Bombardowania włóczką”.

 

Szczegóły dotyczące programu znaleźć będzie można na stronie www.ck.lublin.pl oraz fb.com/CentralnyPlacZabaw

Szczegóły

Start:
3 lipca
Koniec:
29 sierpnia
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Centrum Kultury w Lublinie
Lublin,lubelskiePolska

Organizator

Centrum Kultury w Lublinie
Telefon:
81 466 61 15
Skip to content