Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Cała nadzieja w bieli” – wystawa ceramiki Alicji Kupiec

23 czerwca @ 18:00 - 15 lipca @ 18:00

„Cała nadzieja w bieli” to opowieść o ceramice i jej ulotności, delikatności. Pozornie nietrwały materiał staje się dla nas nośnikiem skojarzeń, często oscylujących wokół tematyki związanej z formami małymi i żywieniem. Szeroko rozumiana konsumpcja odziera ceramikę z możliwości wybrzmienia w innej tematyce, przeznaczeniu, ale przecież „Cała nadzieja w bieli”. Wystawa w Galerii Gardzienice jest wystawą niezwykle symboliczną, z humorystycznym niekiedy odniesieniem do zagadnienia celowości sztuki. Czy ceramiczny, monumentalny stół mocny jak menhir, przekona nas do swojego gabarytu i czy w naszych oczach dalej będzie ceramiką? Całości niech dopełnią wianki, których delikatna, oszczędna forma jest znakomitym dopowiedzeniem do całości. Jest jeszcze coś co stanowi o ulotności formy naszych obiektów, pęki ukrytych pod sufitem białych balonów na misternej konstrukcji „wznoszących” nasz ciężki, ceramiczny stół na wyżyny galeryjnej przestrzeni. ”

 

Alicja Kupiec – Urodzona 23.12.1973 r. w Lublinie. Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracę dyplomową realizowała w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Przewód doktorski i habilitacyjny obroniła na ASP Wrocław. Od 2004 r. prowadzi pracownię ceramiki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Zajmuje się rzeźbą ceramiczną.

wystawa „Cała nadzieja w bieli” będzie miała swój wernisaż 23 czerwca, o godz. 18.00, w Galerii Gardzienice przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie.

Wystawa potrwa do 15 lipca.

kurator wystawy: Zuzanna Zubek-Gańska

aranżacja światła: Włodzimierz Janowski

Szczegóły

Początek:
23 czerwca @ 18:00
Koniec:
15 lipca @ 18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Galeria Gardzienice
ul.Grodzka 5a
Lublin,lubelskiePolska
+ Google Map
Skip to content