Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BeeActive Race

6 sierpnia

BeeActive Race – to cykl imprez sportowych, kolarskich organizowanych od ponad 3 lat na terenie województwa lubelskiego oraz województwa podkarpackiego. Historia pojedynczych wyścigów, nie połączonych w cykl, sięga już dużo dalej bo ponad 10 lat wstecz organizowane były tzw. czasy (jazda indywidualna na czas) na terenie powiatu biłgorajskiego, zamojskiego, a także znany w całej Polsce Wyścig Po Ziemi Biłgorajskiej (ze startu wspólnego), którego XXVI edycja odbyła się ostatnio w 2018 roku. W międzyczasie rozpoczęła się również organizacja takich imprez jak Maraton MTB „Po Ziemi Biłgorajskiej”), który z powodzeniem gromadził liczną rzeszę miłośników jazdy na rowerach górskich. Popularnym wyścigiem, który organizowany jest przez stowarzyszenie jest także „Krzeszowska Strzała”.
Obecny, nowy cykl imprez pod nazwą BeeActive Race składa się z dwóch oddzielnych wydarzeń:

–  06.08.2022 BeeActive Race Józefów – jazda indywidualna na czas, powiat biłgorajski, województwo lubelskie
–  04.09.2022 BeeActive Race Harasiuki – wyścig ze startu wspólnego, powiat niżański, województwo podkarpacki

W imprezie startują zarówno osoby amatorsko uprawiające kolarstwo jak i zawodnicy posiadający licencje Masters oraz leśnicy i samorządowcy.
W ubiegłych edycjach zawody miały rangę międzynarodową – udział wzięli zawodnicy z Polski, Ukrainy, Francji. Wysoki poziom i prestiż imprezy podkreślała obecność zawodniczek oraz zawodników posiadających tytuły Mistrzów Polski a nawet Mistrzów Świata w danych kategoriach wiekowych. Dodatkowo zmagania urozmaiciły konkurencje dla „samorządowców” oraz „leśników”. W planowanych edycjach na rok 2022 chęć udziału zgłaszają znakomite postacie ze świata sportu oraz pracownicy samorządowi wraz z pracownikami Lasów Państwowych.
Doskonały wpływ na podnoszenie znaczenia wydarzenia w ogólnopolskim kalendarzu imprez sportowych jest coroczna obecność ambasadorów m.in. Dariusza Baranowskiego – były polski kolarz szosowy, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk, wielokrotny Mistrz i reprezentant Polski, wielokrotny uczestnik Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta Espania – obecnie (ekspert kolarstwa) komentator  w telewizji Eurosport.

Szczegóły dotyczące wyścigu:

https://www.facebook.com/BeeActiveRace/

Zapisy:

BeeActive Race – Jazda Indywidualna na Czas (ITT)

https://www.pomiaryczasu.pl/…/beeactive_race___jazda…/

 

Etap 2

Bee Active Race Harasiuki – wyścig ze startu wspólnego

https://www.pomiaryczasu.pl/…/bee_active_race…/

 

 

REGULAMIN:

https://sc-teambystre.weebly.com/beeactive-race-2022

Relacja oraz film promujący wydarzenie znajduje się na kanale YouTube:
https://youtu.be/JHlLbhjqX60

Szczegóły

Data:
6 sierpnia
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/978241965906626/

Miejsce wydarzenia

Józefów
lubelskiePolska+ Google Map
Skip to content