Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

AKIRA Hello World – Festiwal Spotkań Kultur

18 listopada @ 09:00 - 19 listopada @ 16:00

PLAKAT Akira Hello World scaled

AKIRA Hello World to nowy, lubelski festiwal, który tworzy lokalna społeczność osób zainteresowanych kulturą krajów Wschodu, a zwłaszcza japońskim komiksem i animacją. Festiwal ma także promować lokalnych twórców popkultury oraz zapewnić miejsce na wspólne spędzenie czasu mieszkańcom Lublina.
Podczas festiwalu odbędą się między innymi prelekcje tematyczne i panele dyskusyjne. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w zabawach ruchowo-tanecznych, karaoke, zagrać w japońskie gry planszowe i konsolowe, a nawet wziąć udział w turnieju. Jedną z największych atrakcji jest konkurs cosplay – uczestnicy prezentują się przed jury i publicznością w wykonanych przez siebie strojach wybranych postaci fikcyjnych.
Jednym z najważniejszych celów festiwalu AKIRA Hello World jest integracja i nawiązanie relacji, na których piętno odcisnęła niedawna pandemia i wynikająca z niej izolacja – planujemy atrakcje angażujące większą grupę osób, dzięki którym uczestnicy będą mogli poznać osoby, z którymi mogą dzielić swoje pasje.

Szczegóły

Początek:
18 listopada @ 09:00
Koniec:
19 listopada @ 16:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://akiracon.pl/

Miejsce wydarzenia

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów”
Lublin, lubelskie Polska + Google Map

Organizator

MBB Marketing
Skip to content