Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

AKCJA CHARYTATYWNA „PODZIEL SIĘ ZESZYTEM”

19 września - 21 października

AKCJA CHARYTATYWNA „PODZIEL SIĘ ZESZYTEM”

Organizatorzy akcji charytatywnej „Podziel się zeszytem” serdecznie zachęcają Nauczycieli, Uczniów i Rodziców do aktywnego w niej udziału.

Celem akcji jest wzbudzenie u uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego uczucia empatii i pobudzenie wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych ludzi a szczególnie dzieci, które przebywają w szpitalach, hospicjach czy domach dziecka. Niejednokrotnie dzieci te nie mają dostępu do zeszytów książek czy innych artykułów papierniczych, w takiej ilości jakby chciały. Dlatego też, chcąc choć troszkę zaradzić tej sytuacji pragną wypromować akcję „Podziel się zeszytem”.

Uczestnicy akcji w dniach od 19.09.2022r. do 21.10.2022r. organizują zbiórkę zeszytów i bloków rysunkowych na terenie swojej szkoły.

W czasie trwania zbiórki, szkolny koordynator akcji wraz z uczniami, przeprowadza wywiad środowiskowy w celu zorientowania się, gdzie w najbliższej okolicy znajduje się szpital z oddziałem dziecięcym, dom dziecka czy inna placówka obejmująca opieką dzieci, z którą można nawiązać współpracę.

Po zakończonej zbiórce uczniowie, pod opieką szkolnego koordynatora akcji, przekazują zebrane artykuły wybranej placówce.

Organizatorzy akcji proszą o przesłanie, do dnia 31.10.2022r., na adres email sp43wolontariat@gmail.com krótkiego opisu przebiegu akcji w Państwa szkole oraz fotorelacji z przekazania darów. Mile widziane będą również krótkie refleksje uczniów biorących udział w akcji i przekazywaniu artykułów. Nadesłane materiały zostaną wykorzystane do opracowania podsumowania całości akcji w formie m. in. prezentacji multimedialnej, która zostanie umieszczona na stronie internetowej organizatora i współorganizatora akcji.

Patronat medialny nad tegoroczną akcją objęło Polskie Radio Lublin.

Organizatorzy akcji liczą na Państwa zaangażowanie i wielkie serca osób niosących pomoc. Są przekonani, że zaowocuje to ukształtowaniem w uczniach postawy wrażliwości na drugiego człowieka i wywoła ogromną wdzięczność oraz uśmiech dzieci potrzebujących wsparcia i pomocy.

 

Organizator akcji:                                                                

Szkoła Podstawowa nr 43                                                 

 

Współorganizator akcji:

Stowarzyszenie im. Karoli Majewskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie „Życie z chorobą nie musi być smutne”

Szczegóły

Początek:
19 września
Koniec:
21 października
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content