Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Ach, Lubelskie, jakie cudne” II wystawa poplenerowa prac artystów z TPSP w Lublinie

3 listopada @ 17:00 - 22 listopada @ 17:00

Ach Lubelskie jakie cudne plakat

W dniach 7–17.08.2023 r. odbył się letni plener malarski w Zwierzyńcu dla członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Uczestnicy letniego pleneru malarskiego zostali  zakwaterowani w pobliskiej Obroczy, w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym „Chata na Rozdrożu”. Funkcję komisarza pleneru pełnił znany w lubelskim środowisku artystycznym akwarelista Wiesław Stefański, a konsultantem do spraw artystycznych był Tomasz Bielski z Białegostoku, artysta malarz z dużym dorobkiem i doświadczeniem artystycznym. Pierwsza wystawa poplenerowa pod tytułem „Ach, Lubelskie, jakie cudne” odbyła  się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Zwierzyńcu w dniach od 11-13 sierpnia 2023 r. (została przedłużona do 16 sierpnia 2023 r.)

W dniach od 3 do 22 listopada 2023 r. wystawa zostanie zaprezentowana w siedzibie TPSP w Lublinie w Galerii TPSP „Przy Bramie”, ul. Grodzka 34/36, 20-112 Lublin. Na wystawie będzie można było podziwiać prace namalowane w różnych technikach: olejnej, akrylowej, pasteli, akwareli, powstałych na plenerze w Zwierzyńcu. Tematem przewodnim tworzenia były inspiracje zaczerpnięte z piękna krajobrazu Roztocza, pejzaży, zabytków, w tym zabytków architektury sakralnej – licznych cerkwi, kapliczek, miejsc kultu.

Uczestnicy wystawy (uczestnicy pleneru): Tomasz Bielski, Małgorzata Gietka, Anatolij Gwozdiuk, Elżbieta Kisielewicz-Krojtor, Maria Kruk, Anna Laurson, Wiesława Makuła, Jolanta Rodak, Dorota Rydz, Wiesław Stefański.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.

Wystawa pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Szczegóły

Początek:
3 listopada @ 17:00
Koniec:
22 listopada @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content