Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

77.Tour de Pologne UCI World Tour

5 sierpnia - 9 sierpnia

  1. Tour de Pologne UCI World Tour będzie inny niż te, które znamy z lat poprzednich. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała znaczące zmiany w świecie sportu. Organizatorzy imprez stanęli przed trudnym zadaniem nowego kalendarza i nowych formuł rozgrywania wyścigów. W efekcie udało się wypracować kompromis, zgodnie z którym Tour de Pologne odbędzie się na początku sierpnia w formule pięcioetapowej i będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po kilkumiesięcznej przerwie.

Na Tour de Pologne będą zwrócone oczy całego kolarskiego świata. To właśnie na polskich drogach sezon rozpocznie się na nowo, a najlepsi zawodnicy przyjadą do naszego kraju, aby rywalizować na najwyższym poziomie. Tour de Pologne będzie więc znakomitą okazją do promocji Polski na całym świecie. Tour de Pologne, jako polski narodowy wyścig, od lat włącza się w obchody najważniejszych wydarzeń z historii Polski. W tym roku przypada stulecie urodzin świętego Jana Pawła II i nasza impreza będzie pełna akcentów nawiązujących do Papieża Polaka.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią  77. Tour de Pologne UCI World Tour będzie odbywał się w wyjątkowej oprawie – bez udziału publiczności, bez aktywności na startach oraz metach, bez kolumny reklamowej. Wszystko po to, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jednocześnie wyścig będzie bardzo szeroko transmitowany w telewizji, relacjonowany w mediach ogólnopolskich i lokalnych, a także w mediach społecznościowych, co daje ogromne możliwości promocyjne.

Szczegóły

Start:
5 sierpnia
Koniec:
9 sierpnia
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Lang Team

Miejsce

Lublin,lubelskiePolska+ Google Map
Skip to content