Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

17. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…”

8 czerwca @ 20:00 - 21:30

Plakat informujacy

17. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…”

 

sobota, 08 czerwca 2024 r., godz. 20:00, Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury

„Beautiful Jazzy Opera”

 

Wykonawcy:

Anna Fabrello – Sopran

Łukasz Załęski

Leszek Kułakowski Trio

Tadeusz Wicherek – dyrygent,

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

 

W dniu odbędzie się wyjątkowy koncert „Beautiful Jazzy Opera”. Przekrojowe piękno opery połączone z jazzową nutą zabrzmi w wykonaniu wybitnych artystów: Anny Fabrello oraz Łukasza Załęskiego. Ich głosy ożywią największe arcydzieła włoskiej i polskiej literatury operowej. Towarzyszyć im będzie niezrównane Trio – Leszka Kułakowskiego oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą wybitnego dyrygenta – Tadeusza Wicherka. To wieczór, który zapisze się w pamięci każdego miłośnika muzyki.

 

niedziela, 09 czerwca 2024 r., godz. 18:00, Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury

„Chopin – Moniuszko – Komeda – Kułakowski”

 

Wykonawcy:

Leszek Kułakowski Trio

 

09 czerwca to kolejny dzień, który obiecuje niezwykłe artystyczne doznania. Na scenie pojawi się trio Leszka Kułakowskiego, które zabierze nas w muzyczną podróż, prezentując utwory z repertuaru takich mistrzów jak Chopin, Moniuszko, Komeda oraz oczywiście Kułakowski. To będzie wyjątkowy wieczór, w którym dźwięki polskiej muzyki będą rozbrzmiewać w pełnej krasie, ukazując jej różnorodność, głębię i niepowtarzalny charakter.

 

sobota, 15 czerwca 2024 r., godz. 20:00, Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury

„Wieczór włoskich przebojów”

 

Wykonawcy:

Angela Semerano

Edoardo Perrone

Morgan Zitti

Tadeusz Wicherek – dyrygent,

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

 

15 czerwca na scenie wystąpią wybitni włoscy artyści: Angela Semerano, Edoardo Perrone oraz Morgan Zitti, których pasja i talent wprowadzą nas w świat najpiękniejszych włoskich melodii. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod batutą cenionego dyrygenta Tadeusza Wicherka.

W programie koncertu usłyszymy zarówno klasyczne włoskie arie, jak i współczesne hity, które od lat podbijają serca melomanów na całym świecie. To wieczór pełen wzruszeń, radości i niepowtarzalnej muzycznej podróży, która na długo pozostanie w Waszej pamięci.

 

 

niedziela, 16 czerwca 2024 r., godz. 18:00, Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury

„Pod niebem Paryża”

 

Wykonawcy:

Katarzyna Zawada

Trio Beethovenowskie

 

W dniu 16 czerwca odbędzie się koncert pt. „Pod niebem Paryża”. Przeniesiemy się w świat francuskiej muzyki, gdzie każda nuta jest jak spacer po malowniczych uliczkach Paryża. Na scenie wystąpią wybitni artyści: Katarzyna Zawada oraz Trio Beethovenowskie, którzy zabiorą nas w podróż przez melodie znane i kochane na całym świecie.

 

piątek, 21 czerwca 2024 r., godz. 19:00, Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury

„Viva Italia”

 

Wykonawcy:

Edyta Piasecka – sopran

Arkadiusz Anyszka – baryton

Maurizio Colasanti – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

 

21 czerwca to ostatni koncert festiwalowy podsumowujący 17. edycję Zamojskiego Festiwalu Kultury. Podczas tego niezwykłego wieczoru przeniesiemy się w klimat włoskiej pasji i operowej ekscytacji! „Viva Italia” to wyjątkowy koncert, który zabierze Was w wirtuozowskie arie z włoskich oper. W musicalach usłyszymy m.in. suite ze „Skrzypka na dachu” czy „My fair Lady”. Na scenie pojawią się wybitni artyści: Edyta Piasecka, Arkadiusz Anyszka oraz Maurizio Colasanti, którzy wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu przeniosą Was w magiczny świat operowych arcydzieł i zapewnią niezapomniane emocje.

Szczegóły

Data:
8 czerwca
Godzina:
20:00 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content