Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

14. Kazimierski Jarmark Świąteczny

10 grudnia 2021 @ 10:00 - 12 grudnia 2021 @ 20:00

10-12. grudnia – po rocznej przerwie – na Rynku w Kazimierzu Dolnym rozbłysną światełka jarmarkowych straganów, wypełni się on feerią świątecznych smaków, zapachów, kolorów…

To wyjątkowa okazja, by poczuć „magię” nadchodzących świąt.

W tym roku będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze, które mogą stać się nietuzinkowymi prezentami dla naszych najbliższych. Do tego cała masa najróżniejszych ręcznie robionych ozdób świątecznych: bombki, łańcuchy, wianki, stroiki, choinki… z pewnością będzie w czym wybierać.

Dla smakoszy polecamy stragany z regionalnymi potrawami, przekąskami i wyśmienitymi trunkami…

O świąteczny klimat zadbają artyści występujący zarówno na scenie na Rynku jak i w siedzibie KOKPiT (ul.Lubelska 12). Ponadto  dzieci i młodzież z Kazimierza Dolnego i okolic wykona programy artystyczne przygotowane specjalnie na to wydarzenie.

W sobotę w siedzibie KOKPiT zagra zespół Chodu z Lublina wykonując piosenki autorskie, poezję śpiewaną, piosenki turystyczne.

W niedzielę natomiast odbędzie się koncert wyjątkowego zespołu Street Whispers, który współtworzy kazimierzanin Franciszek Kmita. Muzycy oscylują wokół muzyki bałkańskiej, klezmerskiej, koncertowych tang, jazzu i kompozycji własnych.

Zakończeniem jarmarku będzie spotkanie opłatkowe organizowane już po raz dziesiąty przez kazimierskich radnych.

 

Piątek 10 grudnia 2021

 

10:00 Rozpoczęcie kiermaszu I Rynek

10:00 – 13:00 Warsztaty ozdób choinkowych I MNKD I zapisy do 8.12 w Dworze z Gościeradowa, ul. Podzamcze 20

13:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Szlak korpusu gen. Jana Kantego Sierawskiego. Bitwa pod Kazimierzem Dolnym 1831” I MNKD I Dwór z Gościeradowa, ul. Podzamcze 20

 

O WYSTAWIE

Na wystawie prezentowane są eksponaty ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Muzeum Zamojskich w Zamościu oraz ze zbiorów prywatnych Marcina Zdrojewskiego i innych kolekcjonerskich.

Na wystawie prezentujemy ryciny, uzbrojenie i umundurowanie z elementami wyposażenia, meble, numizmaty i inne eksponaty nawiązujące do historycznych wydarzeń, osób i formacji wojskowych walczących pod Kazimierzem Dolnym.

Specjalnie na wystawę wykonana została rekonstrukcja munduru oficerskiego strzelca sandomierskiego wraz z czapką rogatywką. Istotnym elementem wystawy jest 21 plansz przygotowanych i przeznaczonych docelowo na ścieżkę dydaktyczną na trasę oznakowanego przez PTTK pieszego szlaku historycznego powstańców listopadowych korpusu gen. Jana Sierawskiego.

Plansze przybliżają przebieg działań zbrojnych korpusu, formacje wojskowe i sylwetki uczestników i bohaterów walk oraz prezentują mapę i plan Kazimierza Dolnego z przebiegiem szlaku.

Wystawa jak też wyznakowanie pieszego szlaku zostało zrealizowane w ramach projektu „Upamiętnienie 190. rocznicy bitwy pod Kazimierzem Dolnym” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski z programu „Patriotyzm Jutra 2021”.

 

20:00 Koncert: Jarząbek/Jurkiewicz I Trzeci Księżyc Lokalne Bistro I Mały Rynek (bilet: 30 zł)

Duet wykonujący akustyczny, rozpoetyzowany rock-folk na dwie gitary i męski wokal.

 

Sobota 11 grudnia 2021

 

10:00 Rozpoczęcie kiermaszu I Ogłoszenie konkursu na najładniejsze stoisko Jarmarku I Rynek

10:30 Spotkanie plenerowe Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej I Rynek

11:00 Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy I Rynek

12:00 Oficjalne otwarcie Jarmarku I wizyta Św. Mikołaja ze słodkimi upominkami I Rynek

13:00 Mini recital: Olga Głowacka pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz I Rynek

13:20 Mini recital: Wojtek Matyja “Wspomnienie Lata” I Rynek

14:00 Mini recital: Maja Polak I Rynek

Kazimierzanka – tak pisze o sobie: „Cześć, jestem Maja. Moją pasją jest śpiewanie, robię to od małego dziecka. W głównej mierze nasze miasteczko – Kazimierz  – do tego się przyczynił. Mój pierwszy publiczny występ był właśnie tutaj – w Kościele Farnym. Mam ogromną przyjemność wystąpić na tegorocznym jarmarku świątecznym. Posiadam również nadzieje, że każdy z nas poczuje magię świąt i ciepło ludzi którzy będą nas otaczać w te zjawiskowe dni.

14:30 Wernisaż wystawy Pawła Bajewa “Portrety” I Dziedziniec Zamku

 

15:00 Zespół Chodu I poezja śpiewana, piosenka turystyczna, szanty I wstęp wolny I KOKPiT

Zespół Chodu pochodzi z Lublina. Założony został  w 2011 roku przez Marka Kasprzyka – legendarnego lubelskiego przewodnika, animatora i radiowca. W ich repertuarze znajdują się piosenki autorskie, a także poezja śpiewana, piosenki turystyczne, żeglarskie i ukraińskie. Zespół występował na licznych festiwalach, m.in. „Przy Kominku”, „Bakcynalia”, „Strojne w biel”, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Autorem większości tekstów jest Marek Kasprzyk, muzykę komponuje Milena Lis.

16:00 Wokaliści z Domu Chemika pod kierunkiem Zbigniewa Jonaka I Rynek

17:00 “Sielsko Anielsko” przedstawienie w wykonaniu grupy z internatu ZS im. Jana Koszczyc-Witkiewicza I Rynek

17:30 Mini recital: Anastasja Kliujeva I Rynek

20:00 Koncert I Trzeci Księżyc Lokalne Bistro I Mały Rynek

 

Niedziela 12 grudnia 2021

10:00 Rozpoczęcie kiermaszu  I Rynek

10:30 Recital: Wojtek Matyja “Wspomnienie Lata” I Rynek

11:30 Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy

12:00 Występ dzieci z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym I Rynek

12:15 Występ dzieci z Punktu Przedszkolnego “Promyk” ze Skowieszynka I Rynek

12:30 Występ uczniów ze Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej w Lublinie pod kierunkiem Anety Dąbskiej I Rynek

W repertuarze świątecznym wystąpią uczniowie Pani Anety wyróżnionej w programie „Szansa na sukces” Opole 2021. Uczniowie są również uczestnikami znanych programów, m.in.: The Voice of Kids – edycja 4., Szansa na Sukces, Eurowizja Junior 2021.

14:30 Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów w konkursie  na najładniejsze stoisko Jarmarku I Rynek

15:00 Mini recital: Kamila Koszałka I Rynek

Wokalistka i niepoprawna marzycielka. Swoje ponad 20 letnie doświadczenie muzyczne zdobyła współpracując z kilkoma puławskimi zespołami, występując na różnych scenach, co dało jej możliwość pokazania swoich wyjątkowych zdolności wokalnych. Uczestniczka programu telewizyjnego „Jaka to melodia”. Odważna i niezwykła kobieta, kreatywna i artystyczna dusza. Pełna energii i pozytywnych wibracji osobowość niosąca ludziom radość swoim głosem.

15:30 Street Whispers: koncert  “Od Skopje do Buenos Aires” I muzyka bałkańska, klezmerska, koncertowe tanga, jazz i kompozycje własne I wstęp wolny I KOKPiT

Street Whispers w 2013 roku założyli przyjaciele, którzy postanowili połączyć swoje artystyczne umiejętności, aby tworzyć muzykę o szerokim spektrum stylistycznym. Radzą sobie świetnie z muzyką klasyczną, folkiem, tangami, jazzem, muzyką klezmerską, bałkańską czy latynoamerykańską, jednak przede wszystkim potrafią przeplatać ze sobą style, tworząc własną, niepowtarzalną kolorystykę brzmieniową. Traktują muzykę jako byt komplementarny, gdzie wirtuozeria współgra z pięknem melodii i nastrojowością. Zespół głównie koncertował w Austrii i Niemczech, od 2018 roku coraz częściej pojawia się na scenach w Polsce.

Członkowie zespołu to absolwenci renomowanych szkół i uniwersytetów muzycznych, którzy w swym dorobku mają udział w licznych festiwalach i występy na wielu scenach w Europie, a także poza nią. Ciekawostką jest fakt, że zespół zawiązał się, aby grać na ulicach Salzburga podczas słynnego Festiwalu Mozartowskiego. Obecnie działalność grupy Street Whispers znacznie wykracza poza street art.

 

17:00 10. Kazimierskie Spotkanie Opłatkowe I organizowane przez Radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

 

Szczegóły

Start:
10 grudnia 2021 @ 10:00
Koniec:
12 grudnia 2021 @ 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Strona internetowa:
https://kokpit.com.pl/

Miejsce wydarzenia

Kazimierz Dolny nad Wisłą
lubelskiePolska
Skip to content