Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia z 13 marca 2020

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Cały dzień

Wielkanocna Paczka dla kombatantów i potrzebujących

2 marca - 8 kwietnia
Zamość Lublin,lubelskiePolska + Google Map

Zbiórka artykułów żywnościowych dla weteranów II wojny światowej z AK,BCh,NSZ, Dzieci Zamojszczyzny i wszystkich potrzebujących rodzin w Zamościu. Produkty będą zbierane w  wielu sklepach na terenie Zamościa, a także w parafii pw.św.Brata Alberta w Zamościu.

Dowiedz się więcej »

Lubelski Konkurs Komiksowy edycja IV-“Granice”

3 marca - 18 grudnia
Lublin Lublin,lubelskiePolska + Google Map

Lubelski Konkurs Komiksowy edycja IV – „Granice” jest skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Zachęcamy młodych twórców do poszukania odpowiedzi na pytanie: Jakie granice musieli pokonać ludzie w 1920, a jakie pokonują dzisiaj? Proponujemy dwa sposoby odpowiedzi na to pytanie. Pierwszy to nawiązanie bezpośrednio do wydarzeń 1920 roku, dziejących się na Lubelszczyźnie i ustanawiania granicy […]

Dowiedz się więcej »

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Wpływ prawa podatkowego na zatrudnienie-aspekty prawne i społeczne”

13 marca

Tematyka konferencji dotyczyć będzie szeroko rozumianego prawa podatkowego i jego oddziaływania na aspekty, związane z prawem pracy.

Dowiedz się więcej »

10 – lecie BNI w Lublinie

13 marca

BNI to największa na świecie organizacja rekomendacji biznesowych opierająca swą działalność na marketingu rekomendacji i efektownym networkingu. W Lublinie zrzesza już prawie 100 przedsiębiorców, którzy tworzą i rozwijają swój biznes wspierając przy tym rozwój gospodarczy regionu.

Dowiedz się więcej »

W trakcie realizacji

Wystawa “Z nieludzkiej ziemi do Włoch”

2 marca @ 12:00 - 15 kwietnia @ 17:00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie, Narutowicza 4
Lublin,lubelskie20-004Polska
+ Google Map

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane obrazy Tadeusza Wojnarskiego - żołnierza i artysty 2. Korpusu Generała Władysława Andersa. Tadeusz Wojnarski urodził się w 1922 roku w Warszawie. W 1940 roku został aresztowany i skazany na 5 lat łagru. Po ogłoszeniu amnestii dołączył do Armii Andersa. Wraz z generałem przeszedł szlak tułaczy i bojowy z ZSRR przez Bliski […]

Dowiedz się więcej »

Retro Dziewczyny Lublin – wystawa fotografii

6 marca @ 18:00 - 11 kwietnia @ 17:00
Muzeum Historii Miasta Lublina, pl. Łokietka 3
Lublin,lubelskie20-109Polska
+ Google Map

Wystawa fotografii zatytułowana "Retro Dziewczyny jako znane przedwojenne aktorki". Autorem prezentowanych zdjęć jest Jarosław Czerniak. W rolę aktorek wcieliły się panie z lubelskiej grupy Retro Dziewczyny - pasjonatki mody retro.

Dowiedz się więcej »

4. finał akcji Uwolnij Ciucha

10 marca @ 08:00 - 14 marca @ 20:00
Centrum Spotkania Kultur, Plac teatralny 1
Lublin,Lubelskie20-029Polska
+ Google Map

Akcja Uwolnij Ciucha to cykliczna impreza, podczas której uwalniamy szafy z nadmiaru ubrań (damskich i męskich), a dochód z ich sprzedaży przekazujemy każdorazowo na rzecz innej dzielnej Wojowniczki z naszego regionu. Każdy biorący w niej udział pomaga także sobie samemu - to okazja do odświeżenia własnej garderoby! Takie działanie to także wspieranie odpowiedzialnej mody - […]

Dowiedz się więcej »

“Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918” – wystawa

10 marca @ 15:00 - 31 marca @ 17:00
Katolicki Uniwersytet Lubelski, Aleje Racławickie 14
Lublin,lubelskiePolska
+ Google Map

Wystawa przybliża biografie działaczek politycznych i społecznych, działających na rzecz uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Tytuł ekspozycji – „Podwójnie wolne” – podkreśla, że rok 1918 był dla Polek nie tylko rokiem odzyskania niepodległości, ale również momentem uzyskania praw obywatelskich. Wystawa przypomina, że dorobek i życiorysy kobiet stanowią integralną część historii Polski.

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
Skip to content